1 week ago
31.6Kimpressions
Brand new Product Code: AC14A2B9185 Complete with everything you need to get out into the woods today Delivers intensely powerful  Performance in a compact package.  This lethal crossbow measures only 10” wide when cocked and 14” wide when uncocked.  Once cocked, the 12.7” power stroke fires arrows at a hard hitting 400 feet per second.  Anti-dry fire mechanism helps prevents dry firing Coming with:  3 Bear X TrueX arrows Scope  4-arrow quiver Cocking rope Rail lube / string wax